هایپر تره بار | نهال انگور بلک کارنت
۱۴ آذر ۱۳۹۹
زمان تقریبی برای مطالعه: ۲ دقیقه

نام: انگور فرنگی سیاه/ بلک کارنت

نام انگلیسی: black currant or cassis or blackcurrant

نام علمی: Ribes nigrum

خانواده: Grossulariaceae

مشخصات:

انگور بلک کارنت (Ribes nigrum) ، که به عنوان انگور فرنگی سیاه یا کاسیس نیز شناخته می شود، درختچه ای چوبی در خانواده Grossulariaceae است. این گیاه بومی مناطق معتدل اروپای مرکزی و شمالی و نیز شمال آسیا است. بلک کارنت خاکهای حاصلخیز غنی و مرطوب را ترجیح می دهد واز نظر تجاری به طور گسترده ای در اروپا کشت می شود.

انگور فرنگی سیاه ، درختچه ای با اندازه متوسط است که به اندازه ۱٫۵ متر در ۱٫۵ متر رشد می کند. برگهای آن متناوب، ساده، با اندازه ۳ تا ۵ سانتی متر (از پهنا و بلندا) و دارای پنج پنجه و حاشیه های دندانه دار است. تمام قسمتهای انگور بلک کارنت به شدت معطر هستند. گلهای این گیاه در خوشه هایی رشته مانند به اندازه ۸ سانتی متر و با ده تا بیست گل که قطر هر کدام حدود ۸ میلی متر است، تولید می شوند. هر گل دارای پنج گلبرگ و یک لوله کرکی است از غده های زردرنگ تشکیل شده است. پنج پرچم اطراف کلاله وجود دارد. گلهای انگور بلک کارنت از ابتدای رشته به طور متوالی باز می شوند و بیشتر توسط حشرات گرده افشانی می شوند، اما برخی گرده ها توسط باد پراکنده می شوند. با فرود دانه گرده بر روی کلاله جوانه زده، یک لوله باریک گرده را به تخمک می فرستد. در هوای گرم این پروسه حدود ۴۸ ساعت طول می کشد اما در هوای سرد ممکن است تا یک هفته طول بکشد و در آن زمان ممکن است تخمک از مرحله باروری عبور کرده باشد. اگر کمتر از حدود ۳۵ تخمک بارور شود، ممکن است میوه رشد نکرده و زودرس بیفتد.

گلهای بلک کارنت بیشتر توسط شاخ و برگ محافظت می شوند و آسیب کمتری می بینند.
در اواسط تابستان رشته های میوه سبز رنگ به انگورهای بلک کارنت خوراکی رسیده، برنگ بنفش تیره متمایل به سیاه، با پوست براق و کاسه های گل مانند در راس میوه تبدیل می شوند که هر کدام همانند انگور دانه های زیادی دارند. یک بوته بالغ می تواند هر ساله حدود ۴٫۵ کیلوگرم میوه تولید کند. خوشه های میوه سیاه، گرد و براق کوچک بلک کارنت که در تابستان در امتداد ساقه های بلک کارنت رشد کرده اند را هنگام برداشت می توان با دست یا ماشین چید.

این گیاه در برابر سرمای زمستان مقاوم است، اما هوای سرد در زمان گلدهی گیاه در فصل بهار باعث کاهش مقدار محصول می شود. سرمای بهاره و علی الخصوص سرمای زیر صفر می تواند به گلهای باز نشده و حتی گلهای باز آسیب برساند.
تولید انگور فرنگی سیاه در اسکاتلند ، لهستان ، لیتوانی ، لتونی ، نروژ و نیوزیلند توسط بوته های اصلاح شده با مقاومت بیشتر در برابر بیماری و آفت و نتیجتاً محصول با کیفیت غذایی بهتر، متداول است.
میوه خام انگور بلک کارنت از نظر ویتامین C و پلی فنول بسیار غنی است. انگور فرنگی سیاه را می توان به صورت خام مصرف کرد، اما معمولاً در غذاهای شیرین یا شور طبخ می شود. از انگور بلک کارنت برای تهیه مربا، انواع کمپوت میوه و شربت و آبمیوه های تجاری مورد استفاده در بازار، استفاده می شود.

مقالات مرتبط