هایپر تره بار | نهال زیتون روغنی
۱۶ خرداد ۱۴۰۰
زمان تقریبی برای مطالعه: ۲ دقیقه

نام: نهال زیتون روغنی یا زیتون محلی

نام انگلیسی:  Roghani

خانواده: Olea europaea

خاستگاه زیتون روغنی/ محلی ایران است و در برخی از مناطق طارم به سیاه زیتون معروف است. درخت زیتون روغنی دارای قدرت رشد زیاد، عادت رشد افراشته و تاج تنک است. این رقم به باد بسیار حساس است و در اثر باد تاج آن بشکل پرچم در می آید. زیتون روغنی رقمی پر محصول است و رنگ شاخه های بارده آن سبز متمایل به خاکستری و طول میانگره متوسط است. اندازه میوه زیتون روغنی متوسط و میانگین وزن آن حدود ۴ گرم است.

میوه زیتون روغنی فرم بیضی دارد و نوکدار است. عدسک های نسبتا درشت با تعداد متوسط داشته و نسبت گوشت به هسته ۵ به ۱ است. درصد روغن زیتون روغنی ۲۵ الی ۳۰ درصد به وزن تر است و به دلیل درصد بالای روغنش بیشتر برای تولید روغن زیتون استفاده می شود. رنگ زیتون روغنی در زمان رسیدن کامل، بنفش متمایل به سیاه است. در شرایط اقلیمی منطقه رودبار زمان تغییر رنگ میوه اوایل شهریور ماه بوده و تا آبان ماه حدود ۷۰ درصد تغییر رنگ می دهد. زمان برداشت زیتون روغنی اواخر آذرماه و اوایل دی ماه است.

زیتون روغنی با شرایط آب و هوایی گرم ناسازگار بوده و بسیار به خشکی حساس است اما نسبت به سرما مقاومت نسبی دارد. این رقم بسیار سهل ریشه زا است و ریشه دهی قلمه ۸۵ درصدی دارد.

زیتون روغنی/ محلی نزدیک به ۶۰ درصد از سطح زیر کشت در باغات رودبار را تشکیل می دهد.

مشخصات کاشت

اقلیم مناسب: مناطق معتدله و مرطوب

خاک مناسب: خاک لومی شنی با زهکشی خوب

الزامات گرده افشانی: توصیه می کنیم برای گرده افشانی و تولید بیشتر زیتون روغنی را با ارقام دیگر زیتون بکارید. از ارقام گرده دهنده سازگار با زیتون محلی میتوان شنگه، فیشمی، زرد، مانزانیلا ، کالاماتا و رقم ماری نام برد.

تحمل سرما: درخت زیتون روغنی  تا -۱۲ درجه سانتیگراد را متحمل است.

سال بارآوری: یک الی دو سال پس از کاشت

ارتفاع در زمان بلوغ درخت: ۱۲ الی ۱۵ متر (با هرس کنترل می شود.)

زمان گلدهی: اردیبهشت ماه

زمان رسیدن میوه:  اواخر آذرماه

آفات و بیماریها: نهال زیتون روغنی به بیماری ورتیسیلیوم و آفت شپشک سیاه حساس است.

مقالات مرتبط