هایپر تره بار | نهال زیتون ماری
۴ خرداد ۱۴۰۰
زمان تقریبی برای مطالعه: ۲ دقیقه

نام: نهال زیتون ماری

نام انگلیسی:  Mari

منشا:  ایران

مشخصات:

زیتون ماری یکی از ارقام زیتون بومی ایرانی است که بیشتر برای مصارف کنسروی و به عنوان زیتون سفره مورد استفاده قرار می گیرد. میوه های این رقم کشیده و باریک و نسبتا ریز است و وزن این میوه به حدود سه گرم میرسد. زیتون رقم ماری علیرغم کوچک بودن میوه و نامرغوب بودن آن به دلیل زود رس بودن، پرمحصول بودن و طعم خوبش طرفداران زیادی دارد. نسبت گوشت میوه به هسته این رقم ۵/۳ به ۱ است.

درخت زیتون ماری عملکرد خوب و عادت رشدی عمود با شاخه های افراشته و قائم دارد و مناسب کاشت متراکم است. درصدر روغن زیتون ماری ۲۰ الی ۲۲ درصد به وزن تر است. با این وجود همانطور که پیشتر به آن اشاره شد زیتون ماری بطور عمده برای مصارف کنسروی و زیتون سفره استفاده می شود و عمدتا به صورت شکسته عرضه می‌شود. برداشت رقم ماری در اواخر شهریور ماه صورت میگیرد.

مشخصات کاشت

اقلیم مناسب: مناطق معتدله، زیتون ماری نیاز به محلی گرم با حداقل نصف روز آفتاب کامل دارد.

خاک مناسب:  بهترین نوع خاک برای رقم ماری خاک لومی شنی با زهکشی خوب می باشد.

الزامات گرده افشانی: همانند همه ارقام دیگر زیتون توصیه می کنیم در کشت زیتون ماری برای گرده افشانی و تولید بیشتر آن را در مجاورت ارقام دیگر زیتون بکارید. فواصل کاشت نباید از ۶ متر بیشتر تجاوز کند.

تحمل سرما: درخت زیتون ماری تا -۱۲ درجه سانتیگراد را متحمل است.

سال بارآوری: یک الی دو سال پس از کاشت

ارتفاع در زمان بلوغ درخت: بستگی به اقلیم و محل کاشت ۸ الی ۱۵ متر (با هرس کنترل می شود.)

زمان گلدهی: اردیبهشت ماه

زمان رسیدن میوه: اوایل شهریور

آفات و بیماریها: در کشت زیتون رقم ماری در مناطق مرطوب باید به این نکته توجه داشت که این رقم به بیماری لکه طاووسی حساس است.

 

 

مقالات مرتبط