هایپر تره بار | نهال زیتون آسکولانو
۲ خرداد ۱۴۰۰
زمان تقریبی برای مطالعه: ۲ دقیقه

نام: نهال زیتون آسکولانو

نام انگلیسی: Ascolano

خانواده: Olea europaea

مشخصات:

زیتون آسکولانو از ارقام مقاوم در برابر سرما بشمار می آید که بومی مناطق مارکه و توسکانی ایتالیا است. میوه آسکولانو بسیار درشت با گوشت لطیف و شیرین است که برای خوردن تازه بسیار عالی است (البته بعد از فرآوری). همچنین زیتون آسکولانو  برای تولید روغن زیتون با کیفیت و معطر بصورت گسترده ای در کالیفرنیا کشت می شود.
برگهای زیتون آسکولانو پهن، بیضی شکل ، با نوک نیزه ای و دارای طول متوسط ​​است. میوه این رقم بیضوی شکل، کشیده ، در راس گرد و دارای کف صاف است.
در برداشت این رقم جهت مصارف روغن گیری میوه نباید بیش از حد رسیده باشد تا کیفیت روغن در پروسه آسیاب کردن میوه حفظ شود. رسیدگی زیاد میوه باعث می شود که روغن زیتون رنگ و بوی میوه های استوایی و هلو به خود بگیرد.

زیتون آسکولانو مصارف خوراکی بسیار دارد و بصورت فرآوری شده با تنوع زیاد مورد استفاده می گیرد. همچنین برای تهیه میان وعده ای ایتالیایی به نام زیتون all’ascolana استفاده می شود که در آن هسته زیتون را خارج کرده و با یک چاشنی گوشتی پر می کنند و سپس با نوعی سرخ می کنند. این میان وعده بسیار خوشمزه، لذیذ و محبوب است.

مشخصات کاشت

اقلیم مناسب: مناطق معتدله، زیتون آسکولانو نیاز به محلی گرم با نصف روز آفتاب کامل دارد.

خاک مناسب: خاک لومی شنی با زهکشی خوب

الزامات گرده افشانی: این رقم نیاز به گرده افشانی متقابل با سایر ارقام زیتون از جمله گونه هایی مانند Leccino یا Pendolino دارد. همانند سایر ارقام زیتون، وجود درختان زیتون دیگر در اطراف باعث بهبود عمل گرده افشانی می شود. درختان مجاور نباید در فاصله بیشتر از ۶ متر کاشته شوند.

تحمل سرما: درخت زیتون آسکولانو تا -۱۲ درجه سانتیگراد یا کمتر از آن را متحمل است.

سال بارآوری: یک الی دو سال پس از کاشت

ارتفاع در زمان بلوغ درخت: ۶ متر (با هرس کنترل می شود.)

زمان گلدهی: اردیبهشت ماه

زمان رسیدن میوه: مهر ماه

آفات و بیماریها: موردی گزارش نشده است.

 

مقالات مرتبط