هایپر تره بار | نهال زیتون نوچلارا
۱۵ بهمن ۱۳۹۹
زمان تقریبی برای مطالعه: ۲ دقیقه

نام: نهال زیتون نوچلارا

نام انگلیسی: Nocellara del Belice

خانواده: Olea europaea

زیتون نوچلارا بومی کشور ایتالیا و سیسیلی است. این رقم میوه ای گوشتی با طعم منحصر به فرد بسیار مغذی و روغنی را ارائه می دهد که آن را به یکی از محبوب ترین ارقام زیتون در جهان تبدیل کرده است. این زیتون خوراکی محبوب که در Valle de Belice در ایالت سیسیل غربی رشد یافته است ، با نام Castelvetrano نیز شناخته می شود ، نام آن برای شهری است که در آن میوه نوچلارا به طور سنتی با نمک فرآوری می شود.

میوه زیتون نوچلارا اندازه ای متوسط داشته اما نسبت گوشت به هسته زیاد (۸۵-۸۸٪) و وزن میوه نیز خوب در حدود ۵-۷ گرم است. میوه نوچلارا برای مصارف کنسروی و فرآورده های غذایی استفاده می شود و برای کیفیت بهتر حین فرآوری، به رنگ سبز برداشت می شود. به عنوان یک زیتون دو منظوره، می توان میوه نوچلارا را در مرحله قرمزی برداشت کرد تا روغن زیتون فرابکر تولیدی از آن کیفیت و مشخصات طعم خاص خود را حفظ کند. بطور کلی درختان زیتون با اکثر خاکها سازگار هستند. نهال زیتون نوچلارا مقاوم است و کاملاً موج گرما را در تابستان تحمل می کند. این در حالیست که زیتون نوچلارا به آبیاری بیش از حد حساس است. تاج متراکم این درخت بطور متوسط ۶ متر گستردگی دارد. برگ های درخت زیتون نوچلارا پهن بوده و دارای رنگ سبز تیره تری نسبت به سایر ارقام درخت زیتون است. این رقم بازدهی خوبی دارد.

مشخصات کاشت

اقلیم مناسب: مناطق معتدله و نیمه گرمسیری

خاک مناسب: خاک لومی شنی با زهکشی خوب

الزامات گرده افشانی: زیتون نوچلارا خود بارور است ، اگرچه وجود درختان زیتون دیگر در اطراف باعث بهبود عمل گرده افشانی می شود.

تحمل سرما: درخت زیتون نوچلارا تا -۱۲ درجه سانتیگراد یا کمتر از آن را متحمل است.

سال بارآوری: یک الی دو سال پس از کاشت

ارتفاع در زمان بلوغ درخت: ۶ متر

زمان گلدهی: اردیبهشت ماه

زمان رسیدن میوه: مهر ماه

آفات و بیماریها: موردی گزارش نشده است.

مقالات مرتبط